Santykiai

10 problemų santykiuose, kurias įveikti gali tik išmintingi žmonės

Kuo ilgiau pora yra kartu, tuo didesnė tikimybė anksčiau ar vėliau susidurti su tam tikrais sunkumais. Pateikiame 10 problemų, su kuriomis dažnai susiduria vienas kitą mylintys žmonės, sąrašą. Šiuolaikiniai sociologų ir psichologų tyrimai atskleidžia, kaip kiekvieną iš jų kuo ramiau išspręsti.

1. Partneris nebesistengia patikti visiems jūsų artimiesiems

Reiškinys nėra neįprastas: santykių pradžioje visi stengiasi būti kuo saldesni, bet galiausiai nustoja apsimetinėti. Tai jums gali būti kitam nemaloni staigmena, tačiau turite suprasti, kad jūsų partneris yra individuali asmenybė ir turi trūkumų. Amerikietis terapeutas Mieke Rivka Sidorsky pabrėžia, kad partnerio atveju svarbiausia yra tai, kad jis gerbia jūsų jausmus artimiesiems ir suvokia juos kaip neatsiejamą jūsų gyvenimo dalį.

2. Vaikas išstumia vieną iš tėvų iš kito gyvenimo

Ruošdamiesi pirmajam vaikui, jauni tėvai entuziastingai supranta, kad jų santykiai taps dar geresni. Realybėje dažnai vienas iš partnerių yra labiau suinteresuotas rūpintis kūdikiu nei kitas. Dažniausiai tai būna moteris, nors būna ir tokių situacijų, kai vyras pradeda matyti žmoną tik kaip jo vaiko mamą.

Žmonos ir vyro vaidmenų nepatariama realizuoti, nes jie siejami su kasdieniu gyvenimu ir rutina. Geriau nusisamdykite auklę, kuri galėtų bent vieną vakarą prižiūrėti jūsų vaiką ir jūs galėtume nueiti į pasimatymą. 2012 m. Virdžinijos universitete atliktas tyrimas įrodė, kad vyrai ir žmonos, kurie bent kartą per savaitę vakarą praleido tik dviese, maždaug 3,5 karto dažniau praneša, kad yra labai laimingi santuokoje.

3. Pomėgiai

Dažnai poros liūdi, kad negali būti kartu visą dieną. Dažnai kiekviena laisva minutė yra skirta mylimajam ir bendriems pomėgiams. Tačiau po kurio laiko jausmai šiek tiek atšąla ir vienas iš partnerių dėmesys gali susidomėti kokia nors nauja veika. Gerai, jei tai sudomina ir kitą, o jeigu ne?

Psichologai tokiu atveju dažnai užsimina apie asmeninės erdvės pažeidimą. Partneriai yra priversti praleisti visą laisvą laiką kartu, nes vienas iš jų tai laiko idealių santykių pavyzdžiu ir pomėgių pasikeitimas iš vienos pusės yra slopinamas arba suvokiamas kaip išdavystė. Taip neturėtų būti, pasistenkite ir sau susirasti naujos veiklos, santykiai nuo to tik pagerės.

4. Nepaisant visų jūsų pastangų, partneris nesikeičia

Kornelio universiteto sociologas Karlas Pilemeris paskelbė įdomų tyrimą, paremtą daugiau nei 700 vyresnių amerikiečių interviu. Kai kurie iš jų džiaugiasi savo santykiais net būdami 50, 60 ar net 70 metų, o kai kurie papasakojo apie baisius santykius, kurie baigėsi skyrybomis.

Visi tyrimo dalyviai sutarė dėl vieno dalyko: tikėtis, kad partneris gali pasikeisti, yra didžiulė klaida, todėl arba priimkite jį tokį, koks jis yra, arba iš vis nepradėkite su juo santykių.

5. Pora ignoruoja konfliktus ir vengia ginčų

Sociologas Josephas Grenny teigia, kad poros, kurios nebijo savo problemų, yra laimingesnės nei tos, kurios apsimeta, kad joms viskas gerai. Atidėti problemos sprendimą vėlesniam laikui yra didžiulė klaida. Padėtis savaime nepagerės, tačiau tarp partnerių pamažu, bet užtikrintai augs abipusis nepasitenkinimas.

6. Partneris nepripažįsta savo klaidų

Iš prigimties žmogus siekia apginti savo požiūrį. Tai verčia jį ieškoti ir rasti savo teisumo įrodymų, net jei jų nėra. Psichologai šį reiškinį vadina „kognityviniu disonansu“ (mūsų požiūrių, įsitikinimų ir idėjų, kurios prieštarauja viena kitai, susidūrimas). Atsisakydamas pripažinti savo klaidas, partneris rizikuoja prarasti kito partnerio pasitikėjimą, kuriuo yra paremti santykiai.

7. Moterys dažnai grasina skyrybomis

Michaelas Rosenfeldas iš Stanfordo universiteto įrodė, kad 69% atvejų moterys būna skyrybų iniciatorės. Tyrimo autoriai tai sieja su tuo, kad daugelis šiuolaikinių moterų santuoką suvokia kaip praeities relikviją. Tokios frazės kaip „Mums reikia išsiskirti“ turėtų skambėti tik tada, kai vienas iš partnerių tikrai nori skirtis. Jūs neturėtumėte tuo manipuliuoti ar bauginti. Santykių treneris Chrisas Armstrongas perspėja, kad partneris anksčiau ar vėliau pradės tokius žodžius suvokti kaip tuščius grasinimus.

8. Poros draugai išsiskiria

Neseniai sociologų grupė paskelbė tyrimo rezultatus ir paaiškėjo, kad kuo arčiau esate prie besiskiriančių porų, tuo didesnė tikimybė ir patiems išsiskirti. Mokslininkai šį reiškinį pavadino „socialine infekcija“. Jei jūsų draugai nusprendžia išsiskirti ir pateikia santuoką kaip jų laimės kliūtį, tada jų pavyzdys gali jus įkvėpti.

9. Atostogos kartu dažnai pablogina santykius

Atostogų išvakarėse partneriai entuziastingai laukia permainų į gerąją pusę, nepaisant ankstesnių nusivylimų. Jie tikisi naujos pradžios, perėjimo į pozityvesnį gyvenimo etapą. Bet galų gale vėl tenka nusivilti. Atostogos visada yra susijusios su rutinos atsikratymu, ilgai laukta laisve ir poilsiu. Jei santykiuose yra kokių nors problemų, tuomet atostogos tik išvargins. Problemos, kurias pora bando paslėpti kasdienėje veikloje, išryškėja per atostogas, nes praleidžiate daugiau laiko kartu.

10. Artimieji smerkia ir kritikuoja jūsų partnerį

Paprastai su tokia problema susiduria poros, kurios savo santykius kuria „netradiciniu“ būdu. Dažnai tokios poros sulaukia pašalinių žmonių žvilgsnių ir gan garsių šnabždesių už nugaros. Iš pradžių gana lengva nekreipti dėmesio į nuolatinius pašalinių žvilgsnius ir apkalbas, tačiau anksčiau ar vėliau tai labai pakenks jūsų ir jūsų partnerio pasitikėjimui savimi. Svarbu atsiminti, kad neprivalote patikti ir įtikti visiems. Iš tiesų tokie įvykiai padeda suprasti, ką galite laikyti tikrais draugais ir kuo galite pasitikėti.

Jei esate protingas ir išmintingas žmogus, su šiomis problemomis jums bus nesunku susitvarkyti!

Poros suderinamumas pagal vardus

Lukas

8 žinomos poros, kurios įsimylėjo per aklą pasimatymą ir iki šiol yra kartu

Lukas

50-metės žmonos patarimai: 4 dalykai, dėl kurių vyras mane laiko tikra deive

Lukas