istorijos

Gydytojai, palyginę nėščiosios pirmojo ir antrojo echoskopinio tyrimo nuotraukas nesitikėjo to pamatyti. Moteris sužinojo labai netikėtą žinią

Rebecca Roberts ir jos partneris daugiau nei metus kovojo su nevaisingumu, todėl sulaukę teigiamo nėštumo testo rezultato namuose, labai apsidžiaugė.

Tačiau naujienomis jie nebuvo užtikrinti iki pirmojo ultragarsinio tyrimo, kai pora pamatė savo kūdikį sonogramos ekrane ir klausėsi raminančio tolygaus širdies plakimo ritmo.

Roberts medicinos diagramoje jos akušerė parašė: vienas mažylis.

Tačiau jos susijaudinimas staiga peraugo į šoką po penkių savaičių per 12 savaičių ultragarsą, kai sonografas pastebėjo kažką stulbinamo: atrodė, kad Roberts pradėjo nešiotis du kūdikius – vienas iš jų buvo gerokai mažiau išsivystęs nei kitas. Kabinete įsivyravo tyla.

„Maniau, kad atsitiko kažkas baisaus“, – sakė Roberts. „Sonografas pažvelgė į mane ir paklausė: „Ar žinai, kad laukiesi dvynių? “

Tačiau tai nebuvo tipiškas dvynių rinkinys, sužinojo Roberts. Jos nėštumas buvo diagnozuotas kaip superfetacija – reta būklė, kai jau nėščia moteris susilaukia kito kūdikio.

Roberts nėštumas yra vienas iš nedaugelio medicininėje literatūroje užfiksuotų superfetacijos atvejų, sakė jos akušeris Davidas Walkeris.

Iš tikrųjų superfetacija yra tokia nedažna, kad Walkeriui iš pradžių buvo sunku ją diagnozuoti. Per 25 metus dirbdamas akušeriu to jis dar nebuvo matęs.

“Tai tiesiog neįtikėtina”, – sakė Walkeris ir pridūrė, kad prireikė kelių nuskaitymų, kol jis galėjo užtikrintai diagnozuoti būklę.

„Buvome susirūpinę, nes antrasis dvynys buvo daug mažesnis. Tik reguliariai tikrindami ir matydami, kad augimo tempas nuolat atsilieka trimis savaitėmis, supratome, kad tai buvo superfetacija“, – aiškino jis.

Tikrasis superfetacijos atvejų skaičius nėra žinomas, tačiau remiantis 2008 m. Europos akušerijos ir ginekologijos ir reprodukcinės biologijos žurnale paskelbta ataskaita, tuo metu visame pasaulyje buvo užregistruota mažiau nei 10 šio reiškinio atvejų.

Paprastai hormoniniai ir fiziniai pokyčiai nėštumo metu neleidžia kitam pastojimui. Roberts taip nebuvo.

„Užuot sustabdžiusi ovuliaciją, praėjus maždaug trims ar keturioms savaitėms po pirmojo, ji išleido kitą kiaušinėlį, o kiaušialąstė kažkokiu stebuklingu būdu sugebėjo apvaisinti ir įsitvirtinti jos gimdoje“, – sakė Walkeris.

Nors Roberts vartojo vaisingumą skatinančius vaistus, kad paskatintų ovuliaciją, Walkeris teigė, kad jis „nėra įsitikinęs“, kad vaistai, galintys padidinti tikimybę, kad bus daug kartų, sukėlė superfetaciją.

„Ji neišleido dviejų kiaušinėlių vienu metu, o tai paprastai daro vaistai“, – sakė Walkeris. „Bet mes neturime būdo vienaip ar kitaip to įrodyti“.

Nors Walkeris iš pradžių buvo susirūpinęs dėl nėštumo eigos, jis sakė, kad „abiejų kūdikių augimo tempas buvo geras, o tai džiugino“.

Kai jis pasakė Roberts ir jos partneriui Rhysui Weaveriui (43), „tai buvo didžiulis šokas“. „Mes grįžome namo ir iškart pradėjome “googlinti”.

Naršymas internete, pasak jų, pasirodė beprasmis, nes tyrimų atliekama minimaliai, o sėkmingo nėštumo metu internete yra nedaug pavyzdžių. Būklė itin reta.

“Yra labai mažai informacijos, nes taip neturėtų atsitikti”, – sakė Weaveris. „Tai buvo tiesiog beprotiška žinia“.

Tačiau laikui bėgant mintis apie dviejų atskirai pastojusių kūdikių nešiojimą pradėjo normalizuotis, sakė Roberts. Nors nėštumas galėjo būti ne toks, kokio ji tikėjosi, po daugelio mėnesių laukimo iki vaiko ji buvo sužavėta, kad pakeliui turės ne vieną, o du.

Atsižvelgiant į šios būklės retumą, Roberts amžių ir įprastą riziką, susijusią su dvynių nešiojimu, nėštumas sukėlė tam tikrų iššūkių, ypač trečiąjį trimestrą. Porai buvo pasakyta, kad jaunesnis kūdikis gali neišgyventi.

„Viskas, kas gali nutikti nėštumo metu, dažniau pasitaiko dvynių nėštumų atveju. Tačiau esant trijų savaičių skirtumui, nenorite pakenkti mažesniajam dvyniui gimdydami per anksti. Turite atidžiai stebėti“, – sakė Walkeris. 

Roberts žinojo, kad tikėtinas priešlaikinis gimdymas, todėl užtikrinti, kad mažesnis kūdikis būtų pakankamai toli iki gimimo, „mums buvo tikrai didžiulis rūpestis“, – sakė ji.

Praėjus kiek daugiau nei 33 nėštumo savaitėms, mažesnio vaisiaus virkštelė neveikė normaliai, o tai ėmė daryti įtaką kūdikio augimui. Gydytojai nusprendė, kad laikas gimdyti.

Nors techniškai Roberts vaikų gimimo datos skiriasi, jai buvo atliktas Cezario pjūvis ir abu kūdikiai gimė rugsėjo 17 d. Nojus buvo pirmas, svėręs 4 svarus 10 uncijų. Po dviejų minučių atvyko jo jaunesnioji sesuo Rosalie, svėrusi 2 svarus ir 7 uncijas.

„Mes turėjome juos abu pamatyti vos jiems gimus“, – sakė Roberts. „Tai buvo be galo gražu“.

„Vienas geriausių jausmų, kuriuos kada nors turėjau“, – sakė Weaveris.

Pradinis šeimos laikas buvo trumpas, nes abu kūdikiai buvo nugabenti į naujagimių intensyviosios terapijos skyrių. Nojus ligoninėje išbuvo kiek daugiau nei tris savaites, o Rosalie – 95 dienas.

Pora kiekvieną dieną važiuodavo į ligoninę aplankyti savo vaikų, kol prieš pat Kalėdas jiems buvo duotas leidimas parsivežti Rosalie namo.

„Pagaliau galėjome tęsti ir pradėti savo gyvenimą. Atrodė, kad ištisus metus juos laimėme ligoninėje“, – sakė Roberts, kurianti vaikiškus drabužius.

Rūpinimasis dvyniais, kuriems dabar jau beveik 6 mėnesiai, buvo tikras sūkurys, ypač pandeminio karantino metu ir dirbant namuose. Tačiau Roberts sakė, kad jos širdis buvo pilna laimės ir džiaugsmo, matant kaip kūdikiai auga ir vystosi per pastaruosius kelis mėnesius.

„Nors jie gimė tą pačią dieną, tarp jų tikrai yra amžiaus skirtumas“, – pridūrė ji. “Tai pastebima.”

Rosalie vis dar yra daug mažesnė ir mažiau pažengusi už savo brolį, „tačiau ji greitai jį pasiveja“, – sakė patarėjas hipotekos klausimais Weaveris.

Nepaisant jų raidos skirtumų, jųdviejų ryšys yra neabejotinas, sakė pora.

„Kai paguldome juos vienas šalia kito ant žaidimų kilimėlio, jie žiūri vienas į kitą, ištiesia ranką ir liečia vienas kitą, taip kalbasi vienas su kitu“, – sakė Roberts. – „Tai taip gražu žiūrėti“.

Roberts ir Weaveris per pastaruosius kelis mėnesius fiksavo dvynių augimą Instagram puslapyje, o tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, susižavėję jų istorija, seka jų gyvenimą kartu.

„Norime, kad žmonės galėtų toliau žiūrėti kaip auga mūsų mažyliai“, – sakė Roberts. – „Stebuklų gali įvykti, ir mano vaikai yra to įrodymas“.

Moteris pastebėjo, kad ultragarsinio tyrimo metu gydytojai pradėjo drebėti rankos. To priežastis nėščiąją paliko be žodžių

Lukas

Vyras nupirko naudotą automobilį, tačiau viduje rado buvusios šeimininkės laišką, kurį perskaitęs apsiverkė. Vėliau surasta moteris neteko žado pamačiusi būrį nepažįstamųjų prie savo namų

Lukas

Moteris įsivaikino berniuką, kurį visi paliko. Kaip jis atrodo po metų gyvenimo naujoje šeimoje?

Lukas