Įdomybės

Skandalas internete! Vienas vyras su 13 žmonų ir visos jos nėščios vienu metu?

Internete pasklido virusinė nuotrauka, kurioje matyti vyras, vedęs 13 žmonų, kurios vienu metu yra nėščios.

Nuoroda į istoriją buvo keletą kartų bendrinama keliose platformose, o pati istorija taip pat buvo rodoma įvairiose kitose platformose; čia ir čia su tiksliu pasakojimu. 

Ta pati istorija, vaizduojanti tikslią nuotrauką, buvo paskelbta ir šiame „YouTube“ kanale , kur ji sulaukė 200 tūkst. peržiūrų ir daugybės komentarų. 

Pasirodo, šis pasakojimas, specialiai sukurtas generuoti paspaudimus.

Patikrinimas

Pirma, nuotraukos analizė technologijų platformoje „Forensically“ (techninė priemonė, skirta skaitmeniniams vaizdams patikrinti, siekiant nustatyti jų autentiškumą) atskleidė , kad vaizdas buvo stilizuotas taip, kad vyras gudriai būtų įtrauktas į moterų būrį.

Atidžiai pažiūrėjus, kur jis stovėjo, už jo matyti, ko gero, kitos nėščios moters kojos. Ir skirtingai nei dauguma to paties tipo nuotraukų, neįprastos sėkmės džentelmenas neprojekcuoja savo emocijų jokia fizine prasme, tarsi ištiesia rankas aplink artimiausių moterų pečius. 

Azijos moterys ir Nigerijos vyrai nėra daugiarasių porų. Taigi sakyti, kad Nigerijos vyras vienu metu yra vedęs ne 1, o 13 Azijos moterų, yra gana absurdiška.

Be to, svetainėje gausu skelbimų ir iškraipytų antraščių, taip pat dekontekstinės ir akivaizdžios dezinformacijos, kuri nenumaldomai sukurta siekiant privilioti paspaudimus. 

Apskritai nuotrauka buvo bendrinama keliose kitose svetainėse, kurių pasakojimai šiek tiek skiriasi, tačiau jokia Nigerijos naujienų svetainė nepasidalijo turiniu, nors kai kurios Indijos svetainės dažnai dalinosi nuotrauka. 

Netgi tokiose svetainėse nebūtų nei istorijos šaltinio, nei aptariamo vyro vardo. Ši informacija yra klaidinga. 

Išvada 

Teiginys, kad tam tikras Nigerijos vyras yra 13 žmonų vyras, kurios beveik tuo pačiu metu nėščios, yra melagingas. Analizė, atlikta naudojant nuotraukų tikrinimo įrankį, atskleidžia, kad nuotrauka buvo apdorota.

Jūs jį tikrai pažįstate: kaip šiandien atrodo berniukas nuo Kinder šokolado plytelės, kuriam jau 26 metai?

Lukas

10 slaptų baimių apie kurias 90% vyrų niekada nekalba

Lukas

Kaip atrodo vaikas, kurio tėvas azijietis, o mama afrikietė

Lukas