Įdomybės

Ši moteris, būdama 41-erių jau atrodo kaip senutė, nes sensta 8 kartus greičiau nei paprasti žmonės

Genetinės ligos turi didelį poveikį žmogui. Paprastai daug kas nuo jo nepriklauso, kai kalbama apie informaciją, kuri gimimo metu yra įterpta į jo DNR. Patologijos dažniausiai pasireiškia labai ankstyvame amžiuje, jei ne gimus. Ir tada ligą daug lengviau įveikti, kai jos atsiradimo pradžioje taikomas tinkamas gydymas.

Tačiau yra atvejų, kai paslėptos patologijos atsiranda jau sąmoningame amžiuje. Tada žmogui tiek morališkai, tiek fiziškai kovoti su liga yra daug sunkiau. Pavyzdys yra amerikietė, kuri sensta daug greičiau nei įprastai. Kaip ji atrodo būdama 41 metų ir ar įmanoma su tuo kovoti?

Kaip gyvena moteris, kuri būdama 41 metų atrodo kaip senutė, nes sensta 8 kartus greičiau nei paprasti žmonės

Dar vaikystėje Tiffany Wedekind iš Ohajo pastebėjo, kad ir išvaizda, ir sveikatos būkle skiriasi nuo bendraamžių. Taip buvo ir jos broliui Čadui. Jie buvo daug silpnesni už kitus vaikus, bet atrodė vyresni. Nepaisant to, kad Tiffany buvo maža, ji nebuvo nykštukė, tačiau ji atrodė ne visai normaliai kitų vaikų lygyje.

Tačiau tuo metu Wedekindų šeimos vaikams niekas negalėjo nustatyti teisingos diagnozės. Jie dėl neaiškių priežasčių buvo gydomi, specialistai jiems nuolat išrašė vis naujų vaistų ar vitaminų. Bet viskas buvo veltui. O laikina ramybė buvo tik tada, kai vaikai elgėsi itin atsargiai.

Visos tiesos atradimas sąmoningame amžiuje

Tik būdama 30 metų Tiffany sužinojo, kad serga itin reta šiame pasaulyje liga – ji sensta anksčiau nei įprasta 8 kartus greičiau, atsižvelgiant į natūralius procesus. Tiesa paaiškėjo tik pačios merginos atkaklumo dėka, kuri, būdama 30-ies, pradėjo atrodyti kaip 50. Ypatingos išvados jai nereikėjo – ji pati suprato, kad su ja viskas sunku ir be galo rimta.

Kol gydytojai ieškojo išeities iš susidariusios situacijos, lygiagrečiai buvo apžiūrėtas ir Čadas. Jis turėjo viską taip pat, tik labiau apleista forma. Tokią ligą būtų buvę galima diagnozuoti net gimus, jei būtų tinkama aparatūra. Tačiau kadangi taip neįvyko, Čadas mirė, kai jam buvo 39 metai. Tifanė nenorėjo pakartoti savo brolio likimo.

Kaip reikėjo laikytis gydymo, kad gyventum ilgiau?

Paprastai šie vaikai gyvena iki 12 metų. Specialaus gydymo jiems nėra, nors šiuolaikinė medicina ieško atsakymų į užduodamus klausimus. Kadangi Tiffany supranta, kad niekas jai nepadės, ji stengiasi gyventi aktyviai ir nesinervina viešumoje. 135 cm ūgio ji aktyviai sportuoja ir rytais bėgioja. Ji tiki, kad liga jos nenugalės.

Visa tai padaryti itin sunku, nes amerikietė sveria vos 26 kg. Ji jau neteko pusės dantų – toks kalcio trūkumas organizme ją veikia itin pražūtingai. Be to, jos plaukai slenka tokiu pat greičiu. Iš išvaizdos ji atrodo taip skausmingai, kad kartais atrodo, kad jai niekas negali padėti.

Jos nebegėdija tai, kad atrodo vyresnė už savo metus. 41 metų ji atrodo kaip 70-ies. Bet tai nėra pats blogiausias dalykas. Tiffany tikisi, kad netrukus medicina atras jai tinkamą vaistą ir ji galės gyventi įprastą paprasto žmogaus gyvenimą.

Ir mažai tikėtina, kad ji galės atrodyti jaunesnė. Jai dabar svarbiausia turėti sveikatos, o tai – pati vertingiausia dovana. Ar sutinkate, kad pasaulyje nėra nieko brangesnio už sveikatą? O gal yra tokių, kurie laikosi materialaus požiūrio?

Pažinęs šį berniuką, kariškis pradėjo rinkti pinigus vaiko veido operacijai. Štai kaip dabar jis atrodo

Lukas

22 metų vaikinas vedė 50-metę močiutę. Kaip susiklostė jų gyvenimas?

Lukas

Kaip atrodo gyvenimas Noiva do Cordeiro – vieninteliame mieste pasaulyje, kuriame nėra vyrų

Lukas