Įdomybės

Kaip atrodo gyvenimas Noiva do Cordeiro – vieninteliame mieste pasaulyje, kuriame nėra vyrų

Pasaulyje yra daug vietų, kur gali būti tik išrinktieji. Visi žino Saudo Arabijos miestus Meką ir Mediną, kur įleidžiami tik musulmonai. Taip pat yra mažiau žinomų „uždraustų“ vietų, tokių kaip „Old Man City of Sun City“ JAV. Tačiau tik nedaugelis žino apie Brazilijos moterų miestą Noiva do Cordeiro. Bet tai vieta, kuri tikrai verta dėmesio.

Įrašas Noiva do Cordeiro miesto archyve sako, kad miestas buvo įkurtas 1891 m. ir iš karto tapo absoliučiai moteriška teritorija, kurioje vyrams pasirodyti griežtai draudžiama.

Praėjo daugiau nei 130 metų, o šis mažas miestelis, nutolęs 400 km nuo Brazilijos sostinės, vis dar nepasiekiamas stipriosios lyties atstovams.

Archyviniuose dokumentuose rašoma, kad Noiva do Cordeiro įkūrė moteris, vardu Maria di Lima. Žinoma, iš pradžių tai buvo ne miestas, o tiesiog vienkiemis miške, kuriame gyveno pabėgusi žmona. Marija valdė nedidelį namų ūkį ir puikiai jautėsi toli nuo vyrų dėmesio.

Laikui bėgant po rajoną pasklido gandai apie miške gyvenančią moterį, o prie di Limos ėmė jungtis ir daugiau bendraminčių. Netrukus už Marijos namo išsirikiavo visa gatvė ir kaimui teko suteikti Noiva do Cordeiro pavadinimą.

Pirmieji šios vietos gyventojai susikūrė savo taisykles, kurios jau daugiau nei šimtmetį galioja beveik nepakitusios.

Pagrindinis miestelio įstatymas buvo visiškas vyrų atmetimas. Jie ne tik negali gyventi mieste, bet ir lankytis jame. Vyrams draudžiama net artintis prie Noiva do Cordeiro sienų. Šias taisykles vykdo vietos policija, kurioje, žinoma, dirba tik moterys.

Noiva do Cordeiro dabartis ir ateitis

Šiandien Brazilijos moterų mieste gyvena apie 500 žmonių. Beveik visos Noiva do Cordeiro moterys dirba žemės ūkyje. Išimtis yra tik tos, kurios dirba prekybos ir paslaugų sektoriuje. Mieste visi turi vienodas teises ir padeda vieni kitiems, kiek gali.

Noiva do Cordeiro visada laukia naujų gyventojų. Bet kuri vieniša moteris gali atvykti čia gyventi ir jai nebus atimta pastogė ir darbas.

Atvažiuojančius be dokumentų priima, nes tiki, kad gyvenime būna įvairių situacijų. Darbo fermose aplink miestą užtenka visiems, tad kiekvienas netingus kaimo gyventojas gali prasimaitinti pats.

Taip pat lengvai galite palikti svetingą Noiva do Cordeiro. Niekas čia nelaikomas, o jei kas nors iš miestiečių trokšta vyriško dėmesio, ji gali bet kada išeiti. Tiesa, jei moteris susiras gyvenimo draugą, kelias atgal jai bus uždaras.

Tačiau net ir tokią tradicinę vietą kaip Noiva do Cordeiro palietė permainų vėjai. Maždaug prieš metus miesto gyventojai pradėjo diskutuoti apie visiškos izoliacijos nuo vyrų panaikinimą. Svarstomas įstatymo pakeitimas, pagal kurį į miestą galės atvykti vyrai. Kaip tai organizuoti, dar nenuspręsta, bet greičiausiai tokios „atvirų durų dienos“ vyks ne dažniau kaip 1-2 kartus per metus.

Ūkininkas kasė duobę kanalizacijai ir atrado tai, kas patraukė ne tik viso kaimo, bet ir mokslininkų dėmesį

Lukas

96 metų močiutė nusprendė parduoti savo namą, o nekilnojamojo turto agentūra, pamačiusi kas yra viduje, tiesiog apstulbo!

Lukas

Prieš tris metus plastinių operacijų prisidariusi mergina ieškojo turtingo vyro televizijos laidoje. Tačiau šiandien ji pasikeitusi ir atrodo taip

Lukas