Įdomybės

Beprotiški sutapimai, kuriais sunku patikėti. Dėl jų kyla daugybė klausimų apie pasaulį

Gyvenimas kartais pateikia mums keistų netikėtumų, kurių, regis, neįmanoma paaiškinti vien tik remiantis tikimybių teorijomis.

Mes nenustojame stebėtis šiame pasaulyje vykstančiais sutapimais, kurie parodo, koks jis nenuspėjamas ir paslaptingas.

Išsiskyrę dvyniai, kurių gyvenimai beveik identiški

Dvyniai iš Ohajo, kurie buvo atskirti gimus, užaugo nieko nežinodami apie vienas kito egzistavimą. Tačiau jų gyvenimas turėjo daug keistų panašumų. Įvaikinus jie abu buvo pavadinti Jamesu, abu užaugo policijos pareigūnais ir abu vedė moteris, vardu Linda. Bet tai dar ne viskas. Kiekvienas iš jų turėjo sūnų, vienas vardu Jamesas Allanas, o kitas Jamesas Alanas, ir kiekvienas taip pat turėjo šunį, vardu Toy. Vėliau abu broliai išsiskyrė ir abu vėl susituokė su moterimis, vardu Betty!

Markas Tvenas numatė savo mirtį

Ar garsus rašytojas Markas Tvenas numatė savo mirtį? Na, jei jis to nepadarė, tai buvo didelis sutapimas. Rašytojas gimė 1835 m., kai pro žemę skriejo Halio kometa. Taip nutinka tik kartą per 76 metus, bet Tvenas numatė, kad kitą kartą jis mirs. “Aš atvykau su Halio kometa 1835 m.”, – sakė jis 1909 m. – “Ji vėl pasirodys kitais metais, ir aš manau, kad su ja ir išvyksiu.” Rašytojas mirė tą pačią dieną 1910 m. 

Panelė Nepaskandinama

Stiuardesė ir slaugytoja dalyvavo HMS Olympic, kai šis atsitrenkė į HMS Hawke, ji buvo laive HMHS Britannic, kai šis nuskendo atsitrenkęs į jūrinę miną, taip pat ji keliavo RMS Titaniku, kai šis nuskendo atsitrenkęs į ledkalnį. Šiaurės Atlantas. Nenuostabu, kad vėliau ji tapo žinoma kaip “Miss Unsinkable”!

Beveik kaip reinkarnacija

Enzo Ferrari, įkūręs Ferrari kompaniją, mirė 1988 metais. Maždaug po mėnesio gimė futbolininkas Mesutas Özilas. Žvelgiant į jų portretus, galima pagalvoti, kad jie yra broliai dvyniai. Ar tai reinkarnacijos atvejis?

Ar tai dar vienas kelionių laiku įrodymas?

Skirtingais amžiais gyvenantys kaimynai

Garsusis kompozitorius George’as Handelis buvo garsaus gitaristo Jimi Hendrix kaimynas – tiesa, juos skyrė du šimtmečiai. Handelis gyveno Londone 25 Brook Street, o Hendrixas kurį laiką gyveno Brook Street 23. Jie abu buvo neįtikėtini muzikantai, turėję didelę įtaką atitinkamų epochų muzikos raidai.

Tragedija ant Huverio užtvankos

Vienas pirmųjų žmonių, netekusių gyvybės statant Huverio užtvanką, buvo George’as Tierney, kuris mirė 1922 m. gruodžio 20 d., atlikdamas paruošiamuosius darbus. Paskutinis žmogus, miręs statybų metu, buvo Patrickas Tierney – George’o sūnus. Jis taip pat mirė gruodžio 20 d.

Automobiliai, kurie rado vienas kitą

1895 metais Ohajo valstijoje susidūrė du automobiliai. Šios konkrečios avarijos ypatumas slypi tame, kad šiuo laikotarpiu automobilių gamyba tik pradėjo įsibėgėti, o visame Ohajo valstijoje buvo tik šie du automobiliai. 

Deja, tuo metu automobilių avarijos dar nebuvo dokumentuojamos, todėl oficialūs šio atvejo įrašai neišliko.

Gandai apie Edgaro Allano Po laiko mašiną

Knygoje The Narrative of Arthur Gordon Pym of Nantucket, kurią parašė Edgaras Allanas Poe, sužinome istoriją apie keturis jūreivius, kurie išgyveno nuskendus savo laivui ir buvo priversti suvalgyti laivo berniuką Richardą Parkerį. 

Po tvirtino, kad ši istorija buvo pagrįsta tikrais įvykiais, tačiau iš tikrųjų taip nebuvo.

Praėjus 46 metams nuo knygos parašymo, tikra valtis nuskendo, o išgelbėti įgulos nariai papasakojo, kaip suvalgė laivo berniuką, vadinamą…Richard Parker. Tai paskatino gandus, kad garsusis amerikiečių rašytojas turėjo laiko mašiną.

Nelaimingi broliai

1975 m. liepą Erskine’as Lawrence’as Ebbinas, 17-metis Bermudų salų gyventojas, važiavo keliu savo mopedu, kai jį partrenkė taksi. Beveik prieš metus, taip pat liepos mėnesį, buvo nužudytas Erskine brolis, kuriam taip pat buvo 17 metų. Jis važiavo tuo pačiu mopedu ir jį taip pat žuvo taksi. Už vairo sėdėjo tas pats vairuotojas, jis vežė tą patį keleivį.

Anthony Hopkinsas ir reta knyga

Kartą aktoriui Anthony Hopkinsui skubiai reikėjo pasiimti knygą, kad galėtų mokytis vaidmens filme, kuriame vaidino: Mergina iš Petrovkos, kurį parašė George’as Feiferis. Jis niekur negalėjo rasti knygos parduotuvėje, tačiau visiškai atsitiktinai metro aptiko pamirštą egzempliorių.

Kai Hopkinsas vėliau susipažino su Feiferiu, pastarasis jam pasakė, kad pats knygos egzemplioriaus neturi – paskutinę paskolino draugui, kuris ją pametė kažkur metro.

Simpsonai numatė, kad Trumpas taps prezidentu 2000 m

Žinoma, kad Simpsonai tiksliai nuspėja įvairiausius dalykus, bet turbūt įspūdingiausia jų prognozė buvo spėjimas, kad Donaldas Trumpas taps prezidentu. Nematėme, kad tai ateina. Tačiau „Simpsonai“ neabejotinai tai pamatė 2000 m. (nors čia pateikiamos nuotraukos yra iš 2015 m. epizodo). 

Ši moteris laimėjo įspūdingą sumą pinigų, tačiau jos gyvenime beveik niekas nepasikeitė – atsisakė tik vieno dalyko

Lukas

Kaimynai juokėsi iš vyro, kuris gyveno “tvarte” kol kartą pamatė kaip atrodo jo vidus

Lukas

Loginė užduotis: Kuri moteris ant rankų laiko ne savo vaiką?

Lukas